Inbjudan

Anmälan

Nyheter

Om årets Stråkenlopp

Resultatsidor

Bildarkiv

Deltagarlista

Här nedan presenteras en preliminär deltagarlista över 2019, listan uppdateras kontinuerligt.

H21

Agerbring, Alexander IF Hallby SOK

Ahlbeck, Martin Malmö

Ahlberg, Johan Ryda sk

Ahlberger, Martin Hestra IF

Ahlstedt, Richard Simlångsdalens if

Alm, Simon Göteborgs skidklubb

Almqvist, Fredrik Skogsbygdens IF

Alriksson, Joakim Skogsbygdens If

Andersson, Emil IF Hallby SOK

Andersson, Rikard Tidaholms SISU

Andervang, Tobias Fritsla vik

Arvidsson, Tobias IF Ski Team Skåne

Assarsson, Hannes Nässjö ski

Assarsson, Joakim Nässjö Ski

Axelsson, Alexander Axa SC

Bernström, Peter Jönköping

Bladh, Linus Tormestorps IF

Blom, Edvin Skövde

Blomkvist, William Mullsjö SOK

Brink, Johannes Karlskrona SOK

Brundin, Robert Karlslunds IF SF

Carlberg, Fredrik Björnstorps IF

Claesson, Edvin If hallby sok

Davidsson, Robert Ölmstad IS

Edgren, Magnus Lekeryd-Svarttorps SK

Edgren, Michael Ok Gränsen

Einarsson, Robert AXA SC

Ekros, Axel Korvgrillarna SK

Eriksson, Andreas Norrköpings Skidklubb

Eriksson, Sam Andrarums IF

Flöe, Niklas IK Stern

Folkesson, Emil Nybro skidklubb

Forsgren, Olliver Tidaholms SOK Sisu

Fransson, David Växjö AIS

Fransson, Rikard Nybro ski

Gabrielsson, Lars Dalstorps IF

Gotting, Martin Ulricehamns IF

Grauers, Ola Mullsjö SOK

Gustavsson, Felix IK Stern

Halvarsson, Jens Göteborgs SK

Hellqvist, Andreas Umara Sports Club

Hellqvist, Christofer Umara Sports Club

Holmén, Eric Ikhp

Håkansson, Magnus Heleneholms IF

Jakobsson, Martin LinköpingsSK

Johan, Andersson IK Stern

Johansson, David Nässjö Ski

Johansson, Edvin Ik Hakarpspojakrna

Johansson, Linus IK Hakarpspojkarna

Josefsson, Viktor Hallby

Jägard, Anders IK Stern

Järvstedt, Jonas IF Ski Team Skåne

Jönsson, Markus Tranemo IF Skidor

Kardell, Elias JÖNKÖPING

Karlsson, Anders Fritsla VIK

Karlsson, Andreas Umara SC

Karlsson, John IKHP

Karmlid, Oskar Stockholm

Kiland, Martin Axa sports club

Knoll, Johannes Nybro ski

Ladestam, Alexander Ölmstad is

Lagervall, Peter IK Stern

Lange, Tobias Elmhults SC

Larsson, Daniel Norrköping Triathlon

Larsson, Jonatan Hunnebergs sport o motion

Larsson, Mikael Trosabygdens OK

Larsson, Patrik Andrarums IF

Larsson, Robin Ulricehamns IF Ulricehamns IF

Lennartson, Mattias Hjobygdens OK

Lindbäck, Pär Alvesta SOK

Lindmark, Isak Hindås Skidklubb

Lindqvist, Daniel Umara sc

Litzell, Henrik Hestra IF

Lundgren, Valter axa sc

Lundh, Alexander Halmstad OK

Lundholm, Staffan Lund

Lundmark, Niklas Vissefjärda GIF

Lyzell, Per Malmö

Magnusson Broder, Wictor Nybro ski

Mankert, Isak AXA CS

Melin, Christoffer Bottnaryds IF

Moberg, Dan Ifk Skövde sk

Moensjö, Elia Redvägs SK

Nero, Erik Mullsjö SOK

Nilsson, Isak Gnosjö FK

Nilsson, Simon Eksjö SOK

Nilsson, Simon Ödeshögs SK

Nilsson, Timmie AXA SC

Nord, Oliver Lekeryd Svarttorps Sportklubb

Ohde, Sven IK Stern

Ojala, Niclas Ölmstad is

Olander, Mattias Högby IF

Olausson, Johan Magra is

Olofsson, Kristian Hestra IF

Olofsson, Patrik IK Stern

Oscarson, Dan Södra IF

palm, stefan Lager 157 Ski Team / Ulricehamns IF

Park, Viktor OK Stigen

Pehrson, Petter Axa sport club

Roos, Joel Norrköping

Sandahl, David AXA SC

Siebers, Mikael IKHP

Sigurd, Christer Axa SC

Slättengren, Ken Nybro SKI

Slättengren, Robin Nybro SKI

Stjerna, David Skogsbygdens IF

Sundlöf, Johan If Hagen Skidklubb

Sunesson, Andreas OK Orion

Svendsen, Klavs Foreningsløs

Svensson, Jakob Härlövs IF

Svensson, Linus Ulricehamns IF

Svensson, Magnus Karlskrona SOK

Svernhage, Björn IF Rigor

Sörlin, Simon Ulricehamns IF

Tikkanen, Per Alvesta SOK

Turesson, Isak FK Friskus Varberg

Wendel, Jesse Axa sportklubb

Wendel, Jonathan Axa sportsclub

Wernefur, Johan Skillingaryds Fk

Westman, Tobias Göteborgs skidklubb

Åkerberg, Daniel Hestra IF

H40

Adolfsson, Klas Borås SK

Alvaeus, Niklas Jönköpings OK

Andersson, Björn Växjö AIS

andersson, peter sya sk

Andersson, Stefan Landsbro IF sk

Axelsson, Roger Tranemo IF Skidor

Berand, Magnus ok Alehof

Berntsson, Andreas Göteborgs SK

Bertilsson, Per Mullsjö SOK

Blivik, Olof Karlskrona SOK

Borén, Fredrik AXA

Borg, Mattias Kungsäter if

Bornmar, Linus IK NocOut.se

Brostedt, Erik FK Herkules

Carlson, Emil IK Uven

Carmonius, Pär Axa Sportklubb

Crusell, Andreas OK Skogshjortarna

Cvach, Jakub Hindås SK

Dahlén, Mikael Mullsjö SOK

Dahlgren, Mattias FK HERKULES

Davelid, Markus IK Vista

Dyrkell, Fredrik Hestra IF

Edin, Niclas OK Vivill

Engström, Lars Göran Göteborg SLK

Estborn, Pelle IF Ski Team Skåne

Fjalland, Klaus Københavns Skiklub

Fredriksson, Daniel AXA SC

Gade, Ulrik Jørstad København

Gustafsson, Torkel IK YMER

Hedberg, Peter Falkenberg

Hilvenius, Magnus Södra IF

Höjman, Mattias AXA SC

Jansson, Andreas IK Stern

Johansson, Thomas Elmults SC

Karlsson, Jan-Eric Timmersdala Motion

Kindgren, Fredrik Nässjö ski

Kullman, Lars OK Alehof

Larsson, Andreas Ok Nackhe

Liljegrahn, Martin MSOK

Lind, Tomas Ängelholm

Lyckehed, Christian Torestorps IF

Lövgren, Mattias LINKÖPING

Nielsen, Andreas Københavns skiklub

Nilsson, Anders Mullsjö

Nilsson, Jörgen FK Åsen

Nilsson, Michael Sya SK

olsson, claes Göteborgs Skidklubb

Rendell, Ingvar Lönashult GoIF

Rom, Andreas Främmestads IK

Rooth, Per Brittatorps TK

Rosenlöf, Tommy Ik stern

Sahlin, Frederik Åkersberga SK

Sandberg, Jonas ASOK

Sideby, Kristoffer Göteborgs SK

Skoow, Peter IK Stern

Smedberg, Patric Elmhults sport club

Stenberg, David IK Stern

Stenvall, Magnus IKHP

Svarén, Marcus Mullsjö SOK

Thorén, Mattias IF Ski Team Skåne

Virtanen, Stefan Nässjö Ski

Wallefors, Fredrik Halmstad Garnisons IF

Wallefors, Johan Halmstad garnisons IF

Ward, Henrik Tibro OK

Westlund, Ulf Anderstorps OK

Zäther, Ola AXA sports club

Åkerlund, Tony Mullsjö SOK

Åsgärde, Marcus Södra IF

Östlin, Emil IK Hakarpspojkarna

H50

Andersson, Niclas Falköpings aik sk

Andervang, Lars Fritsla Vik

Aronsson, Claes Hestra SSK

Asp, Thomas IK Stern

Astrén, Patric Ryssbergets IK

Bergström, Mattias Norrköpings SK

Bresky, Erik Brämhult

Cleve, Martin Brattås CK

Cold, Frederik KSI

Eriksen, Håvard SOK Viljan

Eriksson, Mats #ErikssonFitness

Eriksson, Måns Ronneby OK

Filipsson, Magnus Vapnö IF

Grahn, Jan IK Uven

Gullbrand, Jörgen Halmstad Skidklubb

Gunnarsson, Anders Ifk Österbymo

Gunnarsson, Conny OK Älgen

Gustafsson, Ulf Ryda SK

Gustavsson, Jan SOK Viljan

Helgee, Ove Alstermo IF

Hellenberg, Thomas Stenkyrka IF

Hellstrand, Martin Linköping SK

Huck, Bernd Burseryds IF

Hurmavaara, Henry Volvo if

Högfeldt, Ulf Borås Sk

Johansson, Håkan IKHP

Johansson, Peter Mullsjö SOK

Kallin, Tomas Mullsjö SOK

Karlsson, Anders Ok Kroppefjäll

Karlsson, Gunnar OK Kroppefjäll

Krol, Jerzy IF Ski Team Skåne

Landergren, Erik Stenkyrka IF

Linde, Martin Mölndal Outdoor IF

Mattsson, Björn IK Stern

Nielsen, Jens IF Hallby SOK

Nilsson, Göran Stenkyrka IF

Persson, Sören Göteborg

Rosenlöf, Claes IK Stern

Rønning, Roger OPIL

Sahlin, Göran Falköpings AIK Skidor

Slättengren, Ola Nybro SKI

Strängby, Hans IKJ Haninge

Sörqvist, Jörgen Göteborgs Skidklubb

Wallersköld, Lars Lugi Skidklubb

Örn, Mikael Hvetlanda sk

H60

Liljegren, Christer Stenkyrka IF

Nero, Kent Mullsjö SOK

Strid, Bengt Göran IK Stern

Svernhage, Jan IF Rigor

Tengberg, Freddy Göteborgs SK

von Corswant, Christian Göteborgs skidklubb

Öhrstig, Kåre IK Ymer

H70

Dittmer, Staffan IK Hakarpspojkarna

Hallberg, Rolf Västerviks OK

Teppola, Arvo IK Hakarpspojkarna

D21

Bergander, Cecilia Eksjö SOK

carlsson, elin Jönköping

Karlsson, Sara Gnosjö FK

Larsson, Ing-Marie Redvägs SK

Lindberg, Marie Öregrunds IK

Moensjö, Sara Redvägs SK

Olsson, Sabina IF Ski Team Skåne

Petersson, Ebba IFK Sävsjö

Reinholdsson, Sofie Kungsäters IF

Sandström, Lina OK Stigen

Staaf, Emma Norrköpings Skidklubb

Sundström, Johanna Hestra IF

Wånggren, Ida Motala aif skidklubb

D40

Brusehed, Åsa IK Stern

Engström, Linda Göteborgs slalomklubb

D50

Moensjö, Marianne Redvägs SK

Wånggren, Ulrika Motala aif skidklubb

D/H Motion 42 km

Aagaard-Raun, Thomas Rødovre

Ahlbäck, Carl Henrik Ängelholm

Alexandersson, Andreas BIF

Alexandersson, Pontus Björnstorps IF

Alexandersson, Simon Burseryds if

Alm, Marita Göteborgs skidklubb

Andersson, Anton IK Stern

Andersson, Tommy Hvetlanda SK

Axelsson, Leontina AxaSC

Axelsson, Tommy Mullsjö

Barnisin, Lukas Hestra IF

Berglund, Emil Tunafors SK

Bernehäll, Joachim Herrljunga SK Skid o OL

Björklund, Gustav Linköping

Boberg, Oskar Jönköping

Boså, Anton Axa

Christiansson, Mats Landskrona

Dahlqvist, Eric Habo

Ehnvall, Stefan Lidingö

Eldblom, Mikael Lugi Skidklubb

Emanuelson, Ola Hallby

Eriksson, Martin Eriksson Fitness

Eriksson, Ola IK Stern

Eriksson, Sandra Axa SC

Fagerkvist, Nicklas IF Hallby

Fahlén, Jesper Östersund (föreningslös)

Fijolek, Marcin AXA sc

Filhm, David Jönköping

Filhm, David Jönköping

Fällström, Adam Falköping

Gustavsson, Johannes Dalstorp

Gustavsson, John Hestra IF

Göthamn Eirefelt, Andreas Falkenbergs OK

Hallén, Peter Tibro MK

Holmberg, Jakob Göteborg

Jakobsson, Lars IK Stern

Johannesson, Mikael Bankeryd

Johansson, Alexander Ulricehamns IF

Johansson, Jan-ove Ulricehamns IF

Johansson, Peter Dalsjöfors GOIF

Johansson, Robert Målilla Mörlunda Ski

Josefsson, Evelina Dannäs

josefsson, isak dannäs

Josefsson, Lars Stenungsund

Kanter, Tomas LUGI SK

Karlsson, Bernt OK Reftele

Kilander, Marcus Ölmstad is

Lantz, Rickard AXA Sports Club

Laposa, Mikael Ulricehamns IF

Larsson, Mattias Östervåla IF

Larsson, Sofia Hestra IF

Leth, Axel Linköping

Lindelöf, Jens Vaggeryd

Lindqvist, Erik Tunafors SK

louring-skogstrand, henrik københavns skiklub

Lundell, Jonas IK Vista

Lundgren, Johan Axa Sports Club

Malmqvist, Erik Malmö

Martin, Ronny Saab Fritidsförening Järfälla

Molin, Patrik Åxa SC

Murmark, Anders Kämpinge GF

Myhrborg, Magnus Göteborg

Myhre, Katarina IK Stern

Nilsson, Jörgen ski team skåne

Nilsson, Marcus IF Ski Team Skåne

Nilsson, Tobias Växjö AIS

Norburg, David Hallby SOK

Norburg, Sofie Hallby SOK

Norrman, Jan IK Stern

Nyberg, Hans ulricehamn

Otterdahl, Peter IK Stern

Persson, Daniel Halmstad

persson, erik AXA sport

Persson, Patrik Kristianstad

Persson, Veronica Ulricehamns IF

Pestat, Elin IK Stern

Samuelsson, Fredrik Axa SC

Sandstedt, Staffan Mullsjö SOK

Spetz, Emma Björnstorp IF

Stenmark, Dennis Landvetter

Stillemark, Erik IF Hallby SOK

Söderholm, Robin OK Stigen

Tulinius, Mads Peter Valby

Vallentin, Martin Burseryds IF

Winbo, Gregers Herrljunga SK skid o OL-klubb

Åhman, Tobias Jönköping

Ärlig, Mårten Habo

Ärlig, Otto Habo

Ärlig, Ulrika Habo

D/H Motion 20 km

Boström, Marita Göteborg

Bäckdahl, Jonna Vaggeryds SOK

Bäckdal, Karin Vaggeryds SOK

Ednell, Sara Floby

Eliasson, Eva Vaggeryds SOK

eriksson, kent skövde

Gabrielsson, Josefin Dalstorps if

Johansson, Fredric Habo

Johansson, Martina Hestra IF

Jonsson, Peter mullsjö sok

Karlsson, Mathias Vaggeryd

Levemyr, Emma Axa SC

Lindelöf, Lotta Vaggeryd

Nilsson, Madelene FK Åsen

Näsén, Linnéa Ängelholm

Ripa Brunius, Emma Västra Frölunda

Strand, Rune Linköping

Thulin, Anna Jönköping

Törnblad, Caroline Jönköping

Westberg, Maria Västkust Surfski

D/H11-16 Motion 20 km

Asp, Gustav IK Stern

Asp, Matilda IK Stern

 
Ryfors Konfektyr
Craft
Enervit
Coffee Pro
World Cup Ulricehamn
Smålands Turism

Copyright 2008-2018 © Stråkenloppet.se  |  Arrangör: Mullsjö SOK